ПРИВЕДЕН Е ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА УБК САШО МИЈАЛКОВ
Foto

ПРИВЕДЕН Е ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА УБК САШО МИЈАЛКОВ

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков полиција го изнела со лисици од скопскиот хотел „Мериот“, од каде што го спровела во истражниот затвор во Шутка. Од затворската управа за тв 24 потврдија дека Мијалков е донесен во Шутка. Одреден му е 30-дневен притвор на барање на СЈО, за случајот „Таргет – Тврдина“.

 

0 Коментари

Остави коментари