Предупредување од УХМР: Услови за невреме со силен ветер, град и дожд попладне
Foto

Предупредување од УХМР: Услови за невреме со силен ветер, град и дожд попладне

Управата за хидрометеоролошки работи преку својата интернет страна објави актуелно предупредување од невреме денеска попладне.

Како што пишува во предупредувањето: попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во северните делови. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

 

0 Коментари

Остави коментари