Познати имињата на номинираните за Играч на колото во ЛЕ
Foto

Познати имињата на номинираните за Играч на колото во ЛЕ

УЕФА објави четири номинации за Играч на годината во Лигата на Европа.

Тоа се Никола Пепе (Арсенал), Франко Васкез (Севиља), Осама Идриси (АЗ Алкмар) и Рајан Кристи (Селтик).

Победникот ќе биде одреден по гласањето од корисниците на веб-страницата на УЕФА.

Головите на Пепе ја донесоа победата на „топџиите“ против Виторија Гимараес. Идриси постигна гол и асистираше вопобедата од 6-0 над Астана.

 

Кристи го направи истото за успехот над Лацио со 2-1, а Васкез постигна два гола во мрежата на Дуделанж.

0 Коментари

Остави коментари