Пожар во Таор, гори сува трска
Foto

Пожар во Таор, гори сува трска

Во пожарот што избувна денеска во скопското село Таор, гори сува трска на поголема површина.

Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје за МИА изјавија дека по телефонската дојава за пожарот веднаш испратиле екипи на терен.

Во моментов во Таор се десет пожарникари со три возила, кои се обидуваат целосно да го изгаснат пожарот.

0 Коментари

Остави коментари