Пожар избувна во Охис - затворен булеварот „Борис Трајковски“
Foto

Пожар избувна во Охис - затворен булеварот „Борис Трајковски“

Попладнево пожар избувна и во фабриката Охис. Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 потврдуваат дека има пожар во фабриката.

Засега не е познато што е запалено во фабриката. Поради пожарот, од безбедносни причини затворен е за сообраќај булеварот „Борис Трајковски“ кон населбата Драчево, а возилата се пренасочуваат кон Лисиче.

0 Коментари

Остави коментари