Постариот син на Вучиќ заразен со Ковид-19, сместен на Инфективната клиника во Белград
Foto

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковид-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, објвавија српските медиуми.

„Кога се почна, мојот Данило ми кажа дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус “, напиша на твитер српскиот претседател. 

0 Коментари

Остави коментари