Полицијата го најде возилото со кое беше прегазено четиригодишното дете во Струмица, возачот во бегство
Foto

Полицијата го најде возилото со кое беше прегазено четиригодишното дете во Струмица, возачот во бегство

Пронајдено е возилото со кое беше прегазено четиригодишното дете во Струмица вчера во 17:35 часот, а возачот е во бегство, соопшти доцна синоќа портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска.

-Од страна на полициски службеници возилото е пронајдено и е во кругот на СВР- Струмица. Се преземаат мерки и активности за пронаоѓање на сторителот, рече Рендевска.

Несреќата се случи на улицата „Никола Тесла“ во Струмица, а со тешки телесни повреди се здоби четиригодишно дете-пешак.

По укажана лекарска помош во Медицински Центар Струмица заради карактерот на повредите детето е пренесено во Клиничкиот центар во Скопје.

Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од полицијата во присуство на јавен обвинител.

0 Коментари

Остави коментари