Пендаровски: Очекувам цензусот да биде постигнат, а пораката на Река доаѓа во вистинско време
Foto

Пендаровски: Очекувам цензусот да биде постигнат, а пораката на Река доаѓа во вистинско време

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски очекува во недела да биде постигнат цензус и да ја обие довребата на мнозинството гласачи потребна да стане шеф на државата.

Пендаровски го поздрави и повикот на Блерим Река, кој им порача на своите гласачи да излезат масовно и да ја поддржат опцијата за европско интегрирање.

0 Коментари

Остави коментари