Партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ роди син
Foto

Партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ роди син

Партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ, Милица Ѓурѓиќ, вчера роди син, објави српски Блиц. Според информациите, момчето ќе се вика Игор.

Мајката и детето се добри.

Брнабиќ стана прва српска премиерка со хомосексуална ориентација во 2017 година.

0 Коментари

Остави коментари