Папандреу: Лидерите на ЕУ да испратат силна порака за Северна Македонија
Foto

Папандреу: Лидерите на ЕУ да испратат силна порака за Северна Македонија

Почеток на пристапни разговори со Северна Македонија и Албанија ќе биде признание дека Западен Балкан припаѓа на европското семејство, историјата и заедничката иднина, напиша поранешниот грчки премиер, а сега пратеник, Јоргос Папандреу на неговиот официјален Твитер профил.

Лидерите на еу треба да испратат силна порака дека ги почитуваат нашите заложби за Западен Балкан. Почетокот на пристапните разговори со северна македонија и албанија ќе биде признание дека Западен Балкан припаѓа на нашето европско семејство, порача Папандреу.0 Коментари

Остави коментари