Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 7 август во 2021 година
Foto

Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 7 август во 2021 година

Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до седми август во 2021 година.

Веста ја објавија јапонските медиуми, повикувајќи се на извор од организацискиот комитет.

Најголемиот светски спортски настан беше планиран во периодот од 24 јули до девети август летово, но, првпат во историјата беа одложени ОИ поради пандемијата со новиот коронавирус.

0 Коментари

Остави коментари