Ѓоковиќ и Федерер изборија второ коло на УС Опен
Foto

Ѓоковиќ и Федерер изборија второ коло на УС Опен

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ се пласира во второто коло на Отвореното првенство на САД, откако во почетната рунда со чисти 3:0 го совлада Шпанецот Роберто Баена.

Второ коло избори и третиот носител на турнирот Роџер Федерер од Швајцарија кој ноќеска загуби еден сет на мечот со Сумит Нагал од Индија.

Од првите десет носители досега во 2.коло на УС Опен се пласираа уште и Данил Медведев од Русија и Кеи Нишикори од Јапонија.

0 Коментари

Остави коментари