Охисовци побараа да им се исплатат 24 заостанати плати
Foto

Охисовци побараа да им се исплатат 24 заостанати плати

Поранешните вработени во хемискиот гигант Охис денеска се собраа пред судот и побараа да им се исплатат 24 заостанати плати. Велат со месеци живеат во агонија без пари. Ги повикаа надлежните да го решат нивниот проблем.

0 Коментари

Остави коментари