Облачно со утринска магла и слаб ветер
Foto

Облачно со утринска магла и слаб ветер

Времето ќе биде умерено облачно со слаб ветер од јужен правец. По котлините претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност кои по одделни котлини ќе се задржат и во текот на денот, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до три степени, а дневната од 7 до 14 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со слаб ветер, претпладне со појава на магла и ниска облачност, која во текот на денот ќе се намали. Утринската температура ќе достигне до минус 2 степени, а дневната до 8 степени.

0 Коментари

Остави коментари