Облачно со сончеви периоди, утринските температури ниски
Foto

Облачно со сончеви периоди, утринските температури ниски

Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 2, а максималната од 1 до 8 степени.

Во Скопје,слично време со минимална температура до -2 и максимална до 6 степени.

Од денеска се до крајот на работната седмица ќе преовладува стабилно и суво време со подолги сончеви периоди. Утринските температури ќе бидат ниски, особено кон средината на неделата кога на места ќе се спуштат и под 10 степени.

0 Коментари

Остави коментари