Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата, возвратено со солзавец
Foto

Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата, возвратено со солзавец

Граѓаните на Белград, Нови Сад и Ниш денеска протестираат на улиците во своите градови.

Демонстрантите излегоа со барања за именување на нов Кризен штаб и упатуваат повик за одговорност на полицијата по вчерашните протести во Белград.

0 Коментари

Остави коментари