Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани
Foto

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани

Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, соопшти вечерва Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин во двата правца од 21 часот поради пожар во кој гореа стрниште и ниви и се ширеше кон магистралниот пат.

Поради пожарите во Пехчевско, вечерва неколку часа беше во прекин и сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево – Пехчево, но веќе е нормализиран.

0 Коментари

Остави коментари