Ноќ на вештерките во Лос Анџелес – тројца убиени
Foto

Ноќ на вештерките во Лос Анџелес – тројца убиени

Три лица се убиени, а деветмина се повредени во пукотница што се случи на забава за Ноќта на вештерките во куќа на Лонг бич во Лос Анџелес.

Полицијата соопшти дека две лица со качулки пукале кон присутните на забавата по повод Ноќта на вештерките.

Осомничените сè уште не се уапсени.

Противпожарната единица  на Лонг бич соопшти дека биле повикани да интервенираат околу 22:44 часот и оти пожарникарите пронашле „хаотична сцена“. Тие пронашле тројца мртви мажи и деветмина повредени, кои биле пренесени во болница. Нивната состојба во моментов е непозната.

0 Коментари

Остави коментари