Ниту 50-те поени на Ирвинг не го спасија Бруклин од пораз
Foto

Ниту 50-те поени на Ирвинг не го спасија Бруклин од пораз

Екипата на Бруклин загуби од Минесота со 127:126 по продолжение во првиот дуел за двата од новата НБА сезона. Ниту 50 поени постигнати од страна на Кајри Ирвинг не беа доволни Бруклин да го избегне поразот.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу среда и четврток:

Шарлот – Чикаго 126:125

Индијана – Детроит 110:119

Орландо – Кливленд 94:85

Бруклин – Минесота 126:127 (по продолжение)

Мајами – Мемфис 120:101

Филаделфија – Бостон 107:93

Далас – Вашингтон 108:100

Сан Антонио – Њујорк 120:111

Јута – Оклахома 100:95

Феникс – Сакраменто 124:95

Портланд – Денвер 100:108. 

0 Коментари

Остави коментари