Нико Розберг: Ферстапен се врати на својата поранешна агресивна состојба
Foto

Нико Розберг: Ферстапен се врати на својата поранешна агресивна состојба

Светскиот првак во Формула 1 за 2016 година Нико Розберг, смета дека на трката за Големата награда на Белгија пилотот на „Ред Бул“ Макс Ферстапен се покажа во своето поранешно светло.

Холанѓанецот го нападна Кими Раиконен од „Алфа Ромео“ премногу агресивно и го загуби растојанието и удри во болидот на Финецот.

Ферстапен се врати во своето препознатливо светло. Тој е премногу агресивен. Премногу. Не разбирам зошто го стори тоа. Тој има многу храброст, но овој маневар немаше смисла, изјави Розберг.

Ферстапен не ја заврши трката во Белгија.

0 Коментари

Остави коментари