НБА: Победа број 3 за Лејкерс, Далас и Мајами
Foto

НБА: Победа број 3 за Лејкерс, Далас и Мајами

Во најсилната светска кошаркарска лига – НБА, ноќта вторник кон среда се одиграа три натпревари на кои до трета победа од почетокот на сезоната стигнаа Лејкерс, Денвер и Мајами.

Резултати:

Лос Анџелес лејкерс – Мемфис 120:91

Денвер – Далас 106:109

Мајами – Атланта 112:97.

По почетните неколку рунди досега без пораз се Минесота, Сан Антонио и Филаделфија.

0 Коментари

Остави коментари