НБА: Милвоки ја спаси честа на гостинските екипи
Foto

НБА: Милвоки ја спаси честа на гостинските екипи

Во најсилната светска кошаркарска лига НБА, ноќта меѓу среда и четврток се одиграа десет натпревари, а единствената победа на гостински терен ја забележа тимот на Милвоки.

Резултати:

Бостон – Индијана 135:108
Вашингтон – Филаделфија 123:106
Бруклин – Атланта 116:100
Хјустон – Милвоки 109:116
Мемфис – Сан Антонио 96:86
Њу Орлеанс – Кливленд 140:124
Далас – Феникс 104:94
Јута – Орландо 106:93
Портланд – Чикаго 124:112
ЛА Лејкерс – Детроит 113:100.

0 Коментари

Остави коментари