НБА лига: Оклахома победи со звукот на сирената
Foto

НБА лига: Оклахома победи со звукот на сирената

Кошаркарите на Оклахома во драматичен финиш со тројка во последната секунда триумфираа на домашен  терен над Лос Анџелес клиперс со 104-103 во еден од седумте натпревари во НБА одиграни ноќта меѓу саботата и недела.

За Оклахома ова беше само четврта победа во 17-от натпревар, а втор пораз во серија за „Клиперси“.

Резултати:

Детроит – Хјустон 107-116

Бостон – Њујорк 114-107

Бруклин – Орландо 93-100

Торонто – Голден Стејт 119-100

Оклахома – ЛА Клиперс 104-103

Јута – Вашингтон 103-109

Милвоки – Кливленд 90-119.

0 Коментари

Остави коментари