НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20
Foto

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Најсилната светска кошаркарска лига – НБА ја објави идеалната петорка за сезоната 2019/20.

Место во најдобрите пет има за:

Леброн Џејмс (Лос Анџелес лејкерс)

Јанис Адетокунбо (Милвоки)

Лука Дончиќ (Далас)

Ентони Дејвис (Лос Анџелес лејкерс)

Џејмс Харден (Хјустон).

Направен е и избор за втората и третата петорка. Во нив се најдоа:

Втора петорка: Демиен Лилард (Портланд), Кави Ленард (Лос Анџелес клиперс), Никола Јокиќ (Денвер), Крис Пол (Оклахома Сити) и Паскал Сијакам (Торонто).

Трета петорка: Бен Симонс (Филаделфија), Џејсон Тејтум (Бостон), Џими Батлер (Мајами), Руди Гобер (Јута) и Расел Вестбрук (Хјустон).

0 Коментари

Остави коментари