Најмалку седум жртви во пад на автобус во клисура во Индија
Foto

Најмалку седум жртви во пад на автобус во клисура во Индија

Шестмина ученици и возачот загинаа вчера во северниот дел на Индија кога училишен автобус излетал од патот и паднал во клисура, соопшти полицијата.

Во инцидентот се повредени 12 ученици кои се префрлени во болница.

Несреќата се случила на планински пат во индиската држава Химачал Прадеш.

Причината за несреќата се' уште не е позната.

0 Коментари

Остави коментари