Најмалку едно лице загина при пад на хеликоптер во Њујорк
Foto

Најмалку едно лице загина при пад на хеликоптер во Њујорк

Најмалку едно лице загина откако денеска хеликоптер се урна врз зграда на Менхетен, во Њујорк.

Како што јавуваат странските агенции, њујоршките пожарникари соопштиле дека нивните припадници се на местото на несреќата.

Околу зградата каде што падна хеликоптерот, во близина на Седмата авенија, има повеќе од десет амбулантни возила.

За несреќата е информиран и американскиот претседател Доналд Трамп. 

0 Коментари

Остави коментари