Најмалку 20 жртви во напад на сточен пазар во Буркина Фасо
Foto

Најмалку 20 жртви во напад на сточен пазар во Буркина Фасо

Непознати напаѓачи денеска убиле најмалку 20 лица во напад на сточен пазар во источниот дел на Буркина Фасо, соопшти Владата.

Нападот се случил во селото Фада Н’Гурма. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.

0 Коментари

Остави коментари