Надал го симна Ѓоковиќ од лидерската позиција на АТП ранг листата
Foto

Надал го симна Ѓоковиќ од лидерската позиција на АТП ранг листата

Шпанецот Рафаел Надал е нов лидер на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Надал е прв со 9.585 бода пред досегашниот лидер Новак Ѓоковиќ (Србија) кој е второпласиран со 8.945.

Со пласман во ТОП 10 светски тенисери се и:

3. Роџер Федерер (Швајцарија) – 6.190

4 .Данил Медведев (Русија) – 5.705

5. Доминик Тим (Австрија) – 5.025

6. Стефанос Циципас (Грција) – 4.000

7. Александар Зверев (Германија) – 2.945

8. Матео Беретини (Италија) – 2.670

9. Роберто Баутиста Агут (Шпанија) – 2.540

10. Гаел Монфис (Франција) – 2.530.

0 Коментари

Остави коментари