Надал го прегази Медведев во финалето на турнирот во Монтреал, 6-3 и 6-0
Foto

Надал го прегази Медведев во финалето на турнирот во Монтреал, 6-3 и 6-0

Шпанецот Рафаел Надал го победи рускиот тенисер Данил Медведев во финалето на турнирот во Монтреал (Канада) убедливо со 2-0 во сетови.

Русинот успеа да освои само три гема, сите во првиот сет (6:3), додека вториот заврши 6:0 за фаворитот.

Мечот траеше 1 час и 11 минути.

Мастерсот во Монтреал, Канада, се играше за награден фонд од 5,7 милиони долари. 

0 Коментари

Остави коментари