Над 100 килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро
Foto

Над 100 килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“.

Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и запленета во координирана акција на припадници на СВР – Охрид со службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија – Регионален центар за гранични работи „Запад“ при Бирото за јавна безбедност.

Настанот е документиран од страна на увидна екипа на СВР Охрид, а по собирање на доказниот материјал во координација и по насоки на ОЈО Струга ќе биде поднесена кривична пријава против лица за кои полицијата има сознанија дека се сторители на делото.

0 Коментари

Остави коментари