МВР: Санкционирани 461 лице за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие
Foto

МВР: Санкционирани 461 лице за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од владата со цел справување со ковид -19.

0 Коментари

Остави коментари