Муслиу: Извесно е дека Заев ќе ја прави новата влада, неизвесно е дали со ДУИ или Алијанса и Алтернатива
Foto

Муслиу: Извесно е дека Заев ќе ја прави новата влада, неизвесно е дали со ДУИ или Алијанса и Алтернатива

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе го добие мандатот од претседателот Пендаровски да ја формира новата влада, но неизвесно е дали со ДУИ или со коалицијата Алијанса на Албанците и Алтернатива, изјави политичкиот аналитичар Алберт Муслиу.

0 Коментари

Остави коментари