Мурињо: Сезонава веќе не сметам на Сон Мин
Foto

Мурињо: Сезонава веќе не сметам на Сон Мин

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, рече дека до крајот на сезоната нема да смете на Сон Хунг Мин. Кореецот се здоби со фрактура на натпреварот во Премиер лигата против Астон Вила.

– Ситуацијата со Сонг Хунг Мин не можете да ја замислите колку е лоша од гледна точка на замена на овој играч. Сè е премногу очигледно и тука не може да се стори ништо. Ќе играме со помош на оние што ги имаме. Оваа сезона нема да сметам на Сон. Ако тој може да одигра два-три натпревари, тогаш тоа ќе благодарение на оптимизмот на нашиот прес-аташе, изјави Мурињо.

Тотенхем вечерва од 21 часот е домаќин на Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналната пресметка во Лигата на шампионите.

0 Коментари

Остави коментари