Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со германската репрезентација
Foto

Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со германската репрезентација

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, го одреди почетниот состав за вечерашниот натпревар со Германија во квалификациите за Светското првенство 2022 година.

Милевски се одлучи за следниве 11-мина:

голман: Столе Димитриевски

одбрана: Стефан Ристовски, Висар Муслиу, Дарко Велковски, Езѓан Алиоски

среден ред: Тихомир Костадинов, Бобан Николов, Аријан Адеми и Елиф Елмас

напад: Дарко Чурлинов и Адис Јаховиќ.

Натпреварот ќе се игра на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20:45 часот.

0 Коментари

Остави коментари