Миле Јанакиески повторно е вратен во затворот во Шутка
Foto

Миле Јанакиески повторно е вратен во затворот во Шутка

По денешниот инцидент во затворот Шуто Оризари и лекарскиот преглед во градската општа болница 8 ми септември Миле Јанакиески повторно е вратен во затворот во Шутка информираше директорот на затворот Ѓоко Котевски. И натаму се истражуваат причините за сторените инциденти.

 

0 Коментари

Остави коментари