Мицкоски: Заев е на колена во сопствената кал
Foto

Мицкоски: Заев е на колена во сопствената кал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прославата на 29. роденден на партијата вечерва порача дека ВМРО е чест, идеологија и вредност.

Тој истакна дека две работи се сигурни, дека СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот победува.

„Заев е на колена, во соптвената кал. Не мислете дека заборавам од каде почнавме. СДСМ и Заев се тргнати по надолнина од која нема враќање. Ова е битка во која влегов свесно, ја вложувам мојата душа“ - рече Мицкоски.

0 Коментари

Остави коментари