Мицкоски во кафеана во Дебар маало бил со Ален Зекиров и Љупчо Андоновски
Foto

Мицкоски во кафеана во Дебар маало бил со Ален Зекиров и Љупчо Андоновски

Кривични пријави за сите инволвирани во случајот со кафеаната во Дебар маало во која бил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, најави дополнителната замеик министерка во МВР Славјанка Петровска.

Сите четири лица кои биле присутни таа вечер во објектот се идетификувани, според искази на очевидците, Петровска не сакаше да ги именува, но според неофицијални информации Мицкоски во кафеаната седел со Ален Зекиров, поранешен бодигард на Сашо Мијалков, како и екс директорот на УБК Љупчо Зндоновски кој го наследи токму Сашо Мијалков.

Исто така таму бил присутен и командантот на тигрите Ивица Бисовски кој не бил на работна задача, а кој се појавува и на снимката на мицкоски од теретаната. 

0 Коментари

Остави коментари