Мицкоски: Клучното прашање кое секој треба да си го постави на изборите е дали живее подобро
Foto

Мицкоски: Клучното прашање кое секој треба да си го постави на изборите е дали живее подобро

Сето она што во текот на овие 12 дена кампања го слушнавме низ Македонија се повторува и овде во Прилеп и тоа е доказ дека нема исклучоци, дека буквално оваа тригодишна пандемија од ова раководство на СДСМ и Зоран Заев буквално ја зафатило цела Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Генералниот секретар на партијата и носител на изборната единица 3, Игор Јанушев денеска на жителите на општина зрновци им порача дека ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека во следните 4 години ќе ја обнови државата.

0 Коментари

Остави коментари