Мечот Финска - Данска се доигрува
Foto

Мечот Финска - Данска се доигрува

Прекинатиот натпревар меѓу Данска и Финска поради колабирањето на Кристијан Ериксен сепак ќе биде доигран вечерва со почеток во 20.30 часот, одлучи УЕФА по консултациите со фудбалерите на двете селекции. Натпреварот започна и во моментов се игра второто полувреме.

Иако постоеја најави дека продолжението би можело да биде презакажано за утре, информациите од Данска велат дека самите фудбалери барале дуелот да биде продолжен, за да го доиграат за својот репрезентативен колега кој се наоѓа во болница во Копенхаген.

0 Коментари

Остави коментари