Македонските одбојкарки против БиХ во второто коло на Балканското првенство
Foto

Македонските одбојкарки против БиХ во второто коло на Балканското првенство

Македонската одбојкарска репрезентација вечер од 20 часот се среќава со домаќинот Босна и Херцеговина во 2.коло од Балканското првенство во кадетска конкуренција (до 17 години).

Македонија во 1.коло од А-групата ја совлада Албанија со 3:0 (25:9, 25:15, 25:16).

На овој меч се истакнаа Серафимова со 15 и Маројевиќ со 14 освоени поени.

Со евентуална победа над БиХ, македонските одбојкарки ќе направат голем прогрес кон полуфиналето.

Во последното коло, утре македонската селекција ќе се сретне со Бугарија.

0 Коментари

Остави коментари