Македонија среде циклон што доаѓа од Грција
Foto

Македонија среде циклон што доаѓа од Грција

Нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Македонија се наоѓа среде влажен циклон што доаѓа од Грција.

Локално во форма на невреме со пообилен пороен дожд и услови за појава на град ги зафати Скопје, Неготино, но и неколку други градови во државата. Од управата за хидрометеролошки работи велат дека времето ќе се стабилизира до среда, кога ќе има и пад на температурите.

0 Коментари

Остави коментари