Мадона со спектакуларен настап на Евровизија ја најави светската турнеја и новиот албум
Foto

Мадона со спектакуларен настап на Евровизија ја најави светската турнеја и новиот албум

Единствена и неповторлива, 37 години присутна на светската музичка сцена. Мадона имаше спектакуларен настап на Евровизија каде се појави како почесен гостин. На 60 години, таа покажа дека уште долго ќе владее на сцената. Мадона со настапот на Евровизија ја најави и нејзината претстојна турнеја и новиот албум „Мадам Икс“ со премиерното изведување на синглот „Иднина“. Ја отпеа песната „Како молитва“ и настапи со раперот Куаво. Сепак, многумина нејзиното пеење го оценија како фалширање, несвојствено за ѕвезда од нејзин калибар.

0 Коментари

Остави коментари