ЛШ: Челзи првпат во својата историја прими 3 гола во прво полувреме
Foto

ЛШ: Челзи првпат во својата историја прими 3 гола во прво полувреме

Челзи за прв пат во својата историја прими три гола во прво полувреме од средба во фудбалската Лига на шампиони. Лондончани синоќа на дуелот со Ајакс по 45 минути игра губеа со 1:3.

Сепак до крајот „сините“ се изборија за бод по нерешените 4:4.

Резултати на другите натпревари одиграни синоќа во 4.коло од елитното натпреварување:

Барселона – Славија Прага 0:0

Зенит – Лајпциг 0:2

Борусија Дортмунд – Интер 3:2

Лион – Бенфика 3:1

Ливерпул – Генк 2:1

Наполи – Салцбург 1:1

Валенсија – Лил 4:1.

Вечер се играат уште осум средби од ова коло.

0 Коментари

Остави коментари