Лејкерси продолжуваат да редат успеси по драматичната победа над Мемфис
Foto

Лејкерси продолжуваат да редат успеси по драматичната победа над Мемфис

Лос Анџелес Лејкерс победи со 109:108 како гостин на Мемфис во натпревар од НБА. Ова е седми последователен успех на Лејкерс, откако Леброн Џејмс заврши со 30 поени за победниците, а Ентони Дејвис додаде уште 22.

„Кралот“ им донесе предност на гостите со својот прецизен шут на 1.30 минути пред сирената, а „гризлите“ пропуштија да го решат натпреварот во своја корист, откако го имаа последниот напад 1,3 секунди пред крајот. 

Дебитантот Џеј Морант постигна 26 поени за Мемфис, а соиграчот Џеј Краудер постигна 21 поен.

Резултати во НБА

Минесота – Феникс 98: 100
Шарлот – Чикаго 115: 116
Индијана – Орландо 111: 106
Атланта – Торонто 116: 119
Ујорк – Сан Антонио 104: 111
Филаделфија – Мајами 113: 86
Кливленд – Портланд 110: 104
Мемфис – ЛА Лејкерс 108: 109
Милвоки – Детроит 104: 90
Јута – Orу Орлеанс 128: 120

0 Коментари

Остави коментари