Ковачевски: Поскапувањето е минимално, но е оправдано
Foto

Ковачевски: Поскапувањето е минимално, но е оправдано

Покачувањето на цената на струјата крева многу тензија во јавноста, протести, незадфоволни реакции.

Директорот на АД ЕСМ во интервју за тв 24 тврди дека цената морала да се покачи. Државната компанија која лани имаше 3 милиони евра профит добивката ја распределила во државниот буџет, и веќе не располагала со тие пари вели Вовачевски. 

0 Коментари

Остави коментари