Котевски: Јанакиески заврши во ГОБ „8-ми септември“ по инцидентот кој го предизвика во затворот во Шутка
Foto

Котевски: Јанакиески заврши во ГОБ „8-ми септември“ по инцидентот кој го предизвика во затворот во Шутка

Поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски физички биле нападнати во затворот во Шутка. Нападот се случил за време на прошетката во дворот на затворот. Наводно ги нападнал член од кумановска група, кој исто така е во „Шутка“. По нападот, Јанакиески беше пренесен во Градската Општа болница „8-ми Септември“.

0 Коментари

Остави коментари