Копа Америка 2019: Чиле убедлив против Јапонија, 4-0
Foto

Копа Америка 2019: Чиле убедлив против Јапонија, 4-0

Комплетирано е првото коло во фудбалскиот Куп на Америка, откако ноќеска во Сао Пауло се одигра средбата меѓу Чиле и Јапонија. Чилеанците забележаа убедлива победа со 4:0.

Двоен стрелец беше Едуардо Варгас, по еднаш реализираа Ерик Пулгар и Алексис Санчез.

Во поредокот во Ц-групата, Уругвај и Чиле се на првите две места со по три бода и идентична гол-разлика, Еквадор и Јапонија се без бодови.

Вечер со делот Боливија – Перу ќе стартува второто коло. 

0 Коментари

Остави коментари