Командир во прилепската полициска станица приведен во денешната акција на МВР
Foto

Командир во прилепската полициска станица приведен во денешната акција на МВР

Попладнево е приведен командирот на полициската станица Прилеп. Според првичните и неофицијални информации, тој бил дел од групата која е фатена во шверц на дрога, во случај кој бил реализиран во соработка со американската агенција за борба против наркотици. Во моментов акцијата е се уште во тек а детали од МВР најавуваат откако ќе завршат претресите. 

0 Коментари

Остави коментари