Кој е виновен за трагедијата во Тетово?
Foto

Кој е виновен за трагедијата во Тетово?

Македонија жали, кобниот 8. септември зави во црно 14 семејства. Како можеше ковид болница со пациенти во критична состојба да изгори до темел, за толку кратко време? Кој е виновен, чии се пропустите, ќе има ли кривична одговорност, но и оставка од министерот за здравство, Венко Филипче од морални причини.

0 Коментари

Остави коментари