Ќе има дополнително вештачење на камерите за случајот „Теретана“ за да се утврди дали Мицкоски го кршел полицискиот час
Foto

Ќе има дополнително вештачење на камерите за случајот „Теретана“ за да се утврди дали Мицкоски го кршел полицискиот час

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска призна дека се јавувал кај дополнителниот шеф на внатрешната контрола во МВР кој не сакал да потпише затворањето на истрагата теретана и нарача дополнително вештачење на снимките од камерите.

Претходно дополнителната министерката за полиција Славјанка Петровска во интервју за тв 24 изјави го овбини Мицкоски дека врши притисоци и се јавува на вработени во МВР.

0 Коментари

Остави коментари